Pousada Paraiso Do Sol
| Internet Rum med Wi-Fi Gratis Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Aktiviteter Fiske Biljardbord |
| Barnvänligt Spelrum | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det eleganta hotellet Pousada Paraiso Do Sol Capitólio ligger 4 km från Cachoeira Morro Chapeu. Det erbjuder en pool samt Wi-Fi i hela boendet.
Capeloinha de Nossa Senhora Aparecida finns cirka 20 minuters bilfärd bort. Morro do Chapeu kan också hittas 4,1 km från detta hotell.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Fritids- och TV-Rum
- Biljardbord
- Fiske
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- Spelrum
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det parkeringsplatser vid det eleganta hotellet Pousada Paraiso Do Sol?
Privat parkering finns på det eleganta hotellet Pousada Paraiso Do Sol gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Pousada Paraiso Do Sol?
Gästerna på hotellet Pousada Paraiso Do Sol måste checka ut till 12:00. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på det eleganta hotellet Pousada Paraiso Do Sol?
Det eleganta hotellet Pousada Paraiso Do Sol erbjuder Familjestudio, Familjerum och Superior Studio att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool finns det på detta eleganta hotell?
Detta eleganta hotell har en pool.